Patarimas besimokantiems savarankiškai

Turbūt jau žinote, kad yra 4 skirtingi įgūdžiai, kuriuos turi įvaldyti žmogus, norėdamas išmokti bet kurios užsienio kalbos. Jūs turite išmokti suprasti,kalbėti, skaityti ir rašyti. Ir galvoje tam yra atskiros smegenų dalys, kurios padeda išsiugdyti šiuos įgūdžius. Įvaldžius vieną įgūdį, dar visiškai nereiškia, kad įvaldėte ir antrą, ir trečią, ir ketvirtą.

Tačiau kai mokotės bet kurios užsienio kalbos, prašau, nedarykite klaidos, kurią daro tradicinėse mokyklose – ten vienu metu bandoma mokyti ir suprasti, ir kalbėti (netgi taisyklingu tarimu), ir skaityti, ir rašyti. Kodėl tai yra neteisinga? Nes taip per daug apkraunamos smegenys. Netikite? Pabandykite vienu metu galvoti apie savo artimiausią žmogų ir tuo pačiu metu galvoti apie Gedimino pilį. Ar pavyko? Taigi..

kalbos-mokslai

Patarimas – vienu metu koncentruokitės tik į vieną dalyką.

Pradžioje siūlau pirmiausia koncentruotis į supratimą arba kalbėjimą, nes jie yra labai susiję. Jei vieną savaitę skirtumėte bandymui suprasti, kaip yra tariami žodžiai, o kitą savaitę bandytumėte kalbėti, tai iš tikrųjų atneštų Jums nepaprastų rezultatų.

Plačiau apie Kolibrio metodą